CSS Templates 1 CSS Templates 2 CSS Templates 3 CSS Templates 4 Flash Templates 1 Flash Templates 2 Flash Templates 3 Flash Templates 4

aktualizace 29.2.2016

Archiv zpráv

Pozvánka na Valnou hromadu
vloženo 19.9.2023

Zde najdete podrobnosti

Sportovní hry seniorů
vloženo 6.5.2023

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ POHYBU I DOBRÉ NÁLADY, ZVEME VÁS NA 7. SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ, které pořádají Senioři ČR ZO Humpolec ve spolupráci s TJ Jiskra Humpolec, Gymnáziem dr. A. Hrdličky, MěÚ Humpolec a Střední školou informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec dne 23. 5. 2023 od 14.00 hodin na Atletickém stadionu TJ Jiskra Humpolec.
Sportovní hry se konají za každého počasí, v případě deště budou v tělocvičně (přezutí s sebou). Zahájeny budou vystoupením mažoretek, jsou připraveny různé soutěžní disciplíny, které nejsou náročné. Hry nejsou určeny pouze seniorům, ale i ostatním příznivcům dobré nálady.
Vyzkoušíte si zde svou zdatnost i postřeh jako např. hod míčkem na cíl, lukostřelba, střelba na branku, kuželky, házení kroužků na cíl, šipky.
Každý účastník obdrží za svůj výkon diplom. Drobné občerstvení zajištěno.
Srdečně zve výbor Senioři ČR ZO Humpolec.

Vysočina v pohybu 2023
vloženo 8.4.2023

Zde najdete podrobnosti

Otevření hřiště národní házené
vloženo 8.4.2023

Zde najdete podrobnosti

Humpolečtí karatisté zazářili na Mistrovství ČR a na turnaji ve Wroclawi
vloženo 29.3.2023

Zde najdete podrobnou zprávu z MČR

Zde najdete zprávu z turnaje ve Wroclawi.

Mladší žáci se stali halovými mistry České republiky!
vloženo 23.3.2023

Mladší žáci oddílu národní házené TJ Jiskra Humpolec se zúčastnily ZIMNÍHO HALOVÉHO MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ve sportovní nafukovací hale v Plzni-Bolevci. Tohoto vrcholného sportovního podniku se zúčastnila družstva: SK Louka, Sokol Tymákov, TJ Litohlavy, TJ Avia Čakovice, TJ Chropyně a TJ Jiskra Humpolec. Naše družstvo dokázalo ve svých čtyřech utkáních zvítězit a k tomu přidalo jeden nerozhodný výsledek a získalo tak titul "Halový mistr České republiky v národní házené" pro rok 2023 v kategorii mladších žáků".
O tento veliký úspěch se pod vedením trenérů Davida Šafránka, Terezy Romanovské a Stanislava Vošického zasloužily tyto děti: Rostislav Baloun, Filip Hájek, Tadeáš Fork, Martin Vytiska, Kristýna Krupičková, Barbora Ďurašková, Klára Kotková, Martin Příhoda, Daniel Dvořák, Vojtěch Kalenda, Natáie Hrochová, Ondřej Susedík a Daniel Dolejší. Momentálně mohou v kategorii mladších žáků za určitých splněných podmínek hrát i děvčata. Nejlepším brankářem turnaje se stal humpolecký Rostislav Baloun, nejlepším útočníkem byl potom vyhlášen jeho spoluhráč Vojtěch Kalenda a nejužitečnějším hráčem družstva Humpolce trenéři vybrali Rostislava Balouna. S píšťalkou střídavě jednotlivé zápasy rozhodovali ligoví rozhodčí: Pavel Jíra a Pavel Souček.
Pouze pro doplnění uvádíme, že humpolecká družstva nikdy v minulosti nedokázala vyhrát Zimní halové Mistrovství České republiky ani jakoukoli jinou celostátní halovou soutěž řízenou Svazem národní házené. Do tohoto turnaje poslední titul Mistrů České republiky z humpoleckých týmů získali žáci v roce 1977.

Pozvánka na moderní gymnastiku
vloženo 9.2.2023

Oddíl moderní gymnastiky TJ Jiskra Humpolec, z.s. Vás srdečně zve na 1. závod 31. ročníku Jihočeské ligy pro rok 2023 ve volných sestavách moderní gymnastiky, který se koná v sobotu 11.02.2023 ve sportovní hale TJ Jiskra Humpolec od 9.30 hod.

Bild 1
Slunečné sportovní odpoledne
vloženo 13.6.2022

Několik párů očí sledovalo oblohu nad Humpolcem v úterý 31. května 2022 z důvodu obavy dešťových přeháněk. Na atletickém stadionu TJ Jiskra Humpolec se po dvouleté pauze konalo od 14,00 hodin 6. sportovní odpoledne pro seniory, které pořádal výbor spolku ,,Senioři ČR‘‘ Humpolec ve spolupráci s TJ Jiskra. Na akci byla pozvána seniorská veřejnost i nově vzniklé Senior Centrum v Lužické ulici, ASTRA, Medou. Obloha se na odpoledne vyjasnila a na šedesát seniorů z Humpolce a okolí se mohlo bez obav zúčastnit. Na pomoc při stanovištích disciplín přišlo 26 studentů kvarty z gymnázia Dr. Aleše Hrdličky pod vedením paní profesorky Kamily Zachové. Všichni byli oblečeni ve stejných žlutých tričkách s logem gymnázia a na travnaté zelené ploše stadionu tím ještě více podpořili paprsky sluníčka.
Při zahájení na plochu napochodovaly mažoretky ze ZŠ Hálkova pod vedením paní učitelky Heleny Merunkové, které předvedly své vystoupení. Byly oceněny potleskem, malou sladkou odměnou i diplomem. Následovalo přivítání všech přítomných seniorů zástupci spolku a TJ i pozdravení od pana starosty města Humpolce Karla Kratochvíla, místostarosty Vlastimila Bruknera i předsedy TJ Ondřeje Dygrýna. Po oficiálním zahájení čekalo na seniory 12 stanovišť s různými disciplínami např. střelba na branku, chůze s raketou a míčkem, šipky, kuželky, hod kroužků na cíl, hod oštěpem, hod míčků na cíl, petangue, koloběžka, lukostřelba, bludné kameny a srážení očíslovaných špalíčků. U každého stanoviště byla dána sladká odměna, která byla předána za výkon. Každý účastník obdržel při vstupu kartičku s disciplíny, kterou mu po splnění úkolu potvrdili studenti, kteří byli rozděleni po dvou na stanovištích. Studenti s ochotou vysvětlili a předvedli seniorům požadovaný úkol i poskytli potřebnou oporu. Bylo to milé propojení mladé a starší generace. Účastnicí si stanoviště volili libovolně, tam, kde bylo volno. Nejvíce byl nápor u lukostřelby, která byla velmi atraktivní i z toho důvodu, že potřebné informace předával mistr republiky v terčové lukostřelbě pan Miroslav Háva. Hod oštěpem s ochotou vysvětlovala přítomným trenérka atletiky paní Vlaďka Štaubertová, která velmi pomohla i při přípravě stanovišť. Zásluhu měl i pan Miroslav Krpálek, dlouholetý člen TJ Jiskra, který připravil a obsluhoval zvukovou techniku.
Některé disciplíny mezi seniory si vyzkoušeli i oba představitelé města, kteří při odchodu akci hodnotili kladně. Při odchodu byl každému účastníku předán diplom za účast. Mezi přítomné se na zahájení dostavila i redaktorka rozhlasu Vysočina Tereza Pešoutová, která se zájmem sledovala dění na stadionu i si zde natočila reportáž do vysílání rozhlasu Vysočina.
Úsměv ve tváři seniorů, kterým bylo i přes 90 let, a spokojenost s výkony, byl pro výbor spolku ,,Senioři ČR‘‘ tou největší odměnou z dobře prožitého slunečného sportovního odpoledne.
Jana Reichertová

Bild 1

Halová lukostřelecká sezona 21/22 - čtyři tituly MČR pro Jiskru
vloženo 13.5.2022

Zde najdete podrobnou zprávu

Přebor Jihočeské oblasti v moderní gymnastice
vloženo 6.5.2022

Dne 24.04.2022 se v Táboře konal přebor Jihočeské oblasti v moderní gymnastice, blahopřejeme našim závodnicím, všechny si vybojovaly postup na Mistrovství České republiky ve svých kategoriích.
Sára Strupková (ročník 2012) - 2.místo v kategorii Naděje mladší B
Martina Čechová (ročník 2007) - 7.místo v kategorii Juniorky B
Eliška Suková (ročník 1997) - 1.místo v kategorii Seniorky B

Bild 1
Valná hromada
vloženo 9.4.2022

Mimořádná valná hromada, se bude konat ve středu 20.4.2022 od 17h v zasedací místnosti TJ Jiskra Humpolec.

1.závod 30.ročníku Jihočeské ligy 2022
vloženo 16.2.2022

V sobotu 12.02.2022 se konal v hale TJ Jiskra Humpolec, z.s. 1.závod 30.ročníku Jihočeské ligy 2022.
Umístění závodnic oddílu moderní gymnastiky TJ Jiskra Humpolec, z.s.:
8.kategorie - naděje mladší ročník 2012 - Sára Strupková 5.místo
9.kategorie - naděje starší B ročník 2011 - Stela Bártlová 4.místo
10.kategorie - naděje starší ročník 2010 - Hana Rollová 3.místo
14.kategorie - juniorky B ročník 2009-2007 - Martina Čechová - 4.místo
15.kategorie - seniorky B - ročník 2006 a starší - Eliška Suková - 1.místo
Blahopřejeme.

Bild 1
Oddíl lukostřelby - zhodnocení sezóny 2020/2021
vloženo 25.12.2021

Sezóna 2020/2021 byla pro nás lukostřelce tělovýchovné jednoty zlomová, co se týká rozšíření členské základny, tak i úspěšnosti na sportovním poli. Po uvolnění kovidové situace se zvýšil zájem o členství v oddílu lukostřelby a to nejen díky Olympijským hrám v Tokiu, kde ČR reprezentovala plzeňská Maruška Horáčkova, ale i díky naší snaze popularizovat lukostřelbu nejen v Humpolci. Zájem se týká jak dětí, tak i dospělých. K 1.11.2021 je nás 29 dětí a 29 dospělých, což je skvělé, stali jsme se oddílem patřícím do horní čtvrtiny všech oddílů Českého lukostřeleckého svazu, co se týká počtu členů. Bohužel nás ale limitují prostory. Venkovni sezónu zvládáme dobře, již druhým rokem trénujeme a pořádáme závody na atletickém stadionu, což je úžasné a jsme vděční za tuto možnost. V zimní sezóně máme ale problém, lukostřelba je přeci jen sport náročný na prostor a jeho kvalitu, nejen co se týká střelnice, ale i z hlediska úložiště materiálu. Tréninky musíme dělit do skupin, což není pro děti ideální a je to dosti náročné pro trenéry. V našem oddílu se věnujeme hlavně střelbě holým lukem, ale pociťujeme mezi dětmi i zájem o střelbu lukem olympijským. Mezi dospělými máme lukostřelce všech divizí - holý luk, kladkový luk i olympijský luk. Ve všech těchto divizích soutěžíme na národní úrovni a ve všech disciplínách, tedy v halové lukostřelbě. terčové (venkovní) lukostřelbě a terénní lukostřelbě, jak v soutěži individuální, tak i v soutěži družstev.
Co se týká výsledků, jsme spokojeni. Podmínky pro halovou lukostřelbu (listopad 2020 až duben 2021) byly jak všichni pamatují bídné..snažili jsme se se trénovat venku, doma každý sám, nebo v průmyslových prostorách podle platných vládních nařízení. Závodili jsme v dešti i ve sněhu, a naše píle byla zúročena v distančním poháru. Do hal jsme se v této sezóně nevrátili. I tak byly sportovní výsledky lukostřeleckého oddílu víc než dobré.

Zde jsou naše výsledky

Rekonstrukce střechy
vloženo 17.12.2020

Rekonstrukce plechové střechy na hřišti národní házené- proběhla v měsíci říjnu 2020 o celkových nákladech 251.953,-Kč. Práce provedla pokrývačská a klempířská firma Vašíček Humpolec.

ZLATO Z MČR V PŘESPOLNÍM BĚHU PUTUJE DO HUMPOLCE
vloženo 27.12.2020

Vynikajícího úspěchu na závěr letošní zkrácené sezony zaznamenal starší žák atletického oddílu TJ Jiskra Humpolec- DANIEL DOČKAL. V konkurenci 94 závodníků získal na MČR v přespolním běhu Praze- Běchovicích mistrovský titul.Po stříbru na dráze v běhu na 1500m , je to další skvělý úspěch mladého talentovaného závodníka , jehož trenérem je otec. Jménem celého AO TJ Jiskra blahopřejeme Danielovi i jeho celé sportovní rodině v které vyrůstá, hodně zdraví a dalších sportovních úspěchů v kategorii dorostu v roce 2021 .
M. Krpálek

Seznam trenérů TJ Jiskra Humpolec
vloženo 4.12.2020

Zde najdete více informací

Hokej v Humpolci
vloženo 2.11.2020

Článek na hokej.cz

Venkovní, tedy hlavní sezona terčové lukostřelby je pro TJ Jiskru Humpolec úspěšná
vloženo 9.9.2020

Družstvo holých luků bojuje v Lize smíšených družstev o druhou příčku. V Poháru jednotlivců Českého lukostřeleckého svazu Eva Kalinová atakuje 3. místo v mladších žačkách, Lucie Čechová je na 1. místě mezi juniorkami, Martin Vavřička drží skvělé 7. místo mezi muži a Miroslav Háva je na 1 místě s holým lukem a na 3. místě s olympijským lukem v seniorech.
Sezona končí za měsíc - držte pěsti :-)

Poděkování Městu Humpolec
vloženo 14.8.2020

Na rok 2020 naše TJ Jiskra Humpolec obdržela od Města Humpolec dotační příspěvek na pronájmy a činnost našich 14 oddílů v částce 3.600.000,-Kč. V této nelehké době to umožňuje jednotě a našim oddílům pokračovat s plným nasazením ve sportovní činnosti. V současnosti máme celkem 1.073 členů z toho 578 členů do 18 let. Trenérů mládeže v tomto roce máme 52. Na trenéry jsme obdrželi na rok 2020 od Města částku 700.000,-Kč. Městu Humpolec patří velké poděkování za umožnění bezproblémového chodu našich oddílů a možnosti vrátit to Městu dobrou reprezentací ve sportovní oblasti na úrovni okresní, krajské, republikové a mezinárodní.

Lekce Hathajógy v Humpolci
vloženo 14.8.2020

Zde najdete více informací

1.závod Jihočeské ligy v moderní gymnastice
vloženo 26.1.2020

Dne 15.2.2020 proběhl v hale TJ Jiskra Humpolec 1.závod Jihočeské ligy v moderní gymnastice. Blahopřejeme gymnastkám místního oddílu k dosaženým výsledkům a přejeme úspěšnou sezónu 2020. Iva Hrobská

Bild 1
Lukostřelecký oddíl Tělovýchovné Jednoty Jiskra Humpolec
vloženo 7.2.2020

Lukostřelci v zimě nezahálí, halová sezona je stejně náročná jak venkovní. Vrcholnými podniky sezony jsou samozřejmě Mistrovství republiky všech kategorii a 1. Liga mužů a Liga žen.
Jsme sice malý oddíl, ale troufli jsme si na pořádání prestižních závodů v halové lukostřelbě u nás v Humpolci, které se konají dva víkendy v únoru. S podporou města Humpolec a Kraje Vysočina.
15. a 16. února pořádáme Finále 1. ligy mužů a Finále Ligy žen reflexních neboli olympijských luků – tyto soutěže jsou nejvyšší úrovní soutěže družstev Českého Lukostřeleckého Svazu ( ČLS ) v ČR a zúčastní se jí samozřejmě celá lukostřelecká elita olympijských luků, včetně reprezentantů ČR a bojovníků o účast na OH v TOKIU 2020.
Sponzorem je Rodinný pivovar BERNARD a.s.

Už dva roky dominují halové lize dva oddíly : 1.lize mužů Lukostřelba Prostějov a Lize žen 1.LK Plzeň 1935. Podaří se jim hattrick a obhájí titul? Přijďte se podívat.
Dalším velkým podnikem, který se bude odehrávat ve sportovní hale TJ Jiskra Humpolec je Mistrovství České Republiky v halové lukostřelbě žáků.
Celý víkend 22. a 23. února se bude soutěžit o tituly mistra republiky mezi jednotlivci a družstvy. Na 150 chlapců a dívek z celé naší republiky se sjede, aby svedli boje o tyto prestižní tituly.
I náš oddíl zde bude mít zastoupení. Oliver Mužík – devítiletý závodník, který bude sbírat zkušenosti mezi staršími, Evča Kalinová - zkušená závodnice s úspěchy na minulých mistrovstvích a Mikoláš Kment – naše nadějné želízko z Pelhřimova. Všichni tři se zúčastní s holými luky i soubojů družstev.
Spolupořadatelem tohoto závodu je opět Město Humpolec a podporuje Kraj Vysočina.
Sponzorem je MADETA a.s. České Budějovice
Podporují: Adélka a.s. Pelhřimov; Lion Products, s.r.o. Humpolec;

Za LO TJ Jiskra Humpolec
Mirek Háva
tel.: 602 363 950
mail: m.hava@wo.cz

Lukostřelci TJ Jiskra Humpolec hodnotí sezónu 2018-2019
vloženo 26.11.2019

Lukostřelecká sezona dá se říci trvá nepřetržitě. Začíná 1. listopadu a končí 15. října dalšího roku. Jen dva týdny mají lukostřelci na to, aby se přeorientovali z venkovních dlouhých tratí na halové vzdálenosti. Z maximálních 90m na halových 18.
Nejdelší halová vzdálenost 25 metrů se střílí z důvodu nedostatku prostor okrajově. A to i ve světě..vrcholné světové podniky se dějí na 18m.
I humpolečtí lukostřelci se oproti minulosti věnují oběma částem sezóny. A to i díky podpoře Jiskry. Přesto,že je venkovní lukostřelba náročná na prostor, našla se dobrá vůle a tím i možnost využít atletický stadion pro trénink a závody. Díky tomu se nám daří propagovat humpolecký sport i na vyšší úrovni a to na úrovni mistrovství republiky.
Ale popořadě hodnocení halové části sezony 2018/2019 je zajímavé. 3 dospělí a 10 střelců z řad mládeže se zúčastnilo bojů o pohárové body.
Z mladších žáků je nejúspěšnější nadějná Evička Kalinová – 4. místo na MČR s holým lukem.
Dospělý Mirek Háva „urval“ 3. místo na MČR s olympijským lukem.
Je třeba i vyzdvihnout bojovníka Teriho Sarangerela a jeho druhý nejlepší výsledek mezi staršími žáky v sezoně.
Ve venkovní sezoně jsme také vidět i když musím být kritický- nedaří se nám děti angažovat do závodění. Malou omluvou je, že hlavní průběh sezony je o prázdninách. Oddíl reprezentovali čtyři dospělí a jeden kadet. Z umístění je dobré připomenout v žebříčku holých luků 7. místo Vaška Krupičky mezi kadety, 17. místo Petry Tetivové mezi ženami, 7.místo Martina Vavřičky a 15. místo Jirky Moravce v mužích.
V Poháru ČLS ( což je dlouhodobá soutěž ) je velkým úspěchem báječné 3. místo Martina „Matýska“ Vavřičky. Mirek Háva se v poháru umístil mezi seniory na 3.místě s holým lukem a na 2. místě s olympijským lukem.
Účast na mistrovství zajistil tým ve složení Petra Tetivová, Martin „Matýsek“ Vavřička a Mirek Háva.
Na historicky prvním mistrovství holých luků se sešlo téměř 80 střelců a dařilo se hlavně Martinovi . . Ve velké konkurenci obsadil 3.místo Petra 9. a Mirek 5.
Posledním podnikem sezony bylo mistrovství ČR v terčové lukostřelbě, kde Mirek Háva vybojoval 1. místo v kategorii senioři reflexní luk.
V nové sezoně, nás čeká spousta práce a výzev a pevně věřím, že obstojíme, že halové mistrovství žáků které opět pořádáme bude úspěšné nejen výsledkově ale že bude i příjemným zážitkem pro všechny zúčastněné a humpolecký sport bude vidět.
Mirek Háva
Foto

Poděkování městu
vloženo 8.10.2019

V roce 2019 Město Humpolec přispělo na činnost naší TJ částkou 3.600.000,-Kč. Finanční prostředky jsou určeny na pronájmy sportovišť pro našich 14 oddílů a část na zajištění výdajů na činnost v oddílech. Dále jsme od Města Humpolec obdrželi dotaci na finanční ohodnocení oddílových trenérů mládeže v částce 700.000,-Kč. Letošní rok se mládeži věnuje 56 trenérů. Městu patří velký dík za tuto podporu sportu, bez které by TJ nabyla schopna zajistit svým čtrnácti oddílům, školám a široké veřejnosti odpovídající podmínky ke sportování.

Halové MČR lukostřelců ( 29. MČR v halové lukostřelbě - březen 2019 )
vloženo 1.4.2019

42 oddílů zastřešených Českým lukostřeleckým svazem z celé ČR vyslalo téměř 260 lukostřelců na halové mistrovství České republiky.
Jiskru Humpolec zastupovali dva střelci, Martin Vavřička soutěžil v kategorii holý luk a Mirek Háva, který soutěžil ve dvou kategoriích, a to holý luk a olympijský luk. Umístění bylo parádní.
Martin Vavřička v hojně obsazené skupině, holé luky-muži, postoupil do závěrečných eliminací z krásného 15. místa a skvěle si odbyl svou soutěžní premiéru na mistrovské soutěži. Mirek Háva odstřílel s holým lukem jen základní část, kde se umístil na třetím místě. Formát soutěže mu nedovolil zúčastnit se obou eliminací a tak pokračoval dále jen s reflexním lukem. Základní část s olympijským lukem vyhrál a v eliminacích vybojoval 3. místo mezi seniory. „Výsledky mě potěšily“ říká Mirek, „jelikož jsem nyní v kategorii seniorů, mým kritériem je porovnávání se s reprezentanty ČR a jsem nadmíru spokojen, dost jsem jich svým výsledkem přestřílel".

Krajské přebory mladšího žactva ve stolním tenisu
vloženo 1.4.2019

V sobotu 30.3. se v naší sokolovně konaly Krajské přebory mladšího žactva. A byla úroda medailí. Ve finále kategorie žákyň se utkaly naše dvě hráčky. Zlato získala Michaela Rohová a Veronika Janů byla stříbrná. Pak si holky vyšláply v turnaji čtyřher (hrála se smíšená soutěž spolu s chlapci) na všechny své soupeře a další zlato bylo na světě.
Gratulace a hodně štěstí na Mistrovství ČR v Jaroměři.

Barevná stěna sportovní haly
vloženo 28.2.2019

V rámci roku 100. výročí vzniku Československa a ve spolupráci a za finanční pomoci Města Humpolec, byla provedena barevná výmalba šedé nevzhledné stěny sportovní haly na Tyršově náměstí. Grafického ztvárnění všech našich oddílů se ujal pan Martin Hrdlička/ EURODEL Z PIOSQUAD/, z Jihlavy, který vypracoval návrh, a pak následně realizoval dílo na stěnu./8-9 2018/. Barevnost příjemně oživila tuto část našeho sportoviště a veřejnosti přiblížila ve vyobrazení i činnost všech našich oddílů, které TJ Jiskra Humpolec sdružuje. Ohlasy jsou veskrze pozitivní.
Celá akce stále TJ 30.000,-Kč a Město 35.000,-Kč.
Děkujeme Městu za vstřícnost a podporu.

Bild 1
Rekonstrukce suterénu sokolovny
vloženo 28.2.2019

V roce 2017 byla ve všech prostorách suterénu sokolovny vyměněna okna a vchodové dveře. V roce 2018 bylo přistoupeno k stavebním úpravám ve vnitřních prostorách. V chodbě a šatně č.1 bylo odstraněno staré lino z podlahy a položena nová dlažba. Parkety v herně stolního tenisu byly zbroušeny a nalakovány. Opadané vlhké zdivo bylo osekáno a nahrazeno sanačními prostřiky s obkladem palubkami. Celý prostor byl vymalován. Akce byla hrazena z prostředků TJ v částce 238.272,-Kč. práce provedla firma Status Humpolec v měsících červenec-srpen 2018.

Nová střecha sokolovny
vloženo 28.2.2019

Od roku 2016 jsme žádali o investiční dotaci na MŠMT na Rekonstrukci střechy sokolovny, vždy nám scházelo jen něco málo bodů v hodnotících kritériích, proto jsme neprošli. Jelikož se stav staré vyžilé eternitové střechy již jen a jen zhoršoval a do objektu zatékalo, rozhodl se výkonný výbor TJ pustit do realizace střešní krytiny z vlastních prostředků s rozdělením platby do dvou let. Proběhlo výběrové řízení. Firma Vašíček Humpolec nabídla příznivou cenu a přijala podmínku platby rozdělenou na dva roky. Jako krytina byl vybrán kanadský šindel v červené barvě. S pracemi bylo započato v srpnu 2018 a práce byly dokončeny v říjnu 2018. Celkové náklady střechy činí 1.741.680,- Kč.

Bild 1
Hledáme správce stadionu
vloženo 15.11.2018

TJ Jiskra Humpolec, Tyršovo náměstí 745 – hledá šikovného a pracovitého důchodce z Humpolce na pozici správce atletického stadionu v období od března do listopadu 2019. Zájemci se mohou hlásit na tel. 725 720 461. Bližší informace budou sděleny při osobním jednání.

Poděkování městu
vloženo 7.9.2018

V roce 2018 Město Humpolec přispělo na činnost naší TJ částkou 3.600.000,-Kč. Finanční prostředky jsou určeny na pronájmy sportovišť pro našich 14 oddílů a část na zajištění výdajů na činnost v oddílech. Dále jsme od Města Humpolec obdrželi dotaci na finanční ohodnocení oddílových trenérů mládeže v částce 700.000,-Kč. Letošní rok se mládeži věnuje 49 trenérů. Městu patří velký dík za tuto podporu sportu, bez které by TJ nabyla schopna zajistit svým čtrnácti oddílům, školám a široké veřejnosti odpovídající podmínky ke sportování.

Nábor do oddílu stolního tenisu
vloženo 7.9.2018

Oddíl stolního tenisu TJ Jiskra Humpolec, účastník krajského přeboru a tří soutěží okresního přeboru dospělých, medailista bodovacích turnajů mládeže ČR, mistrovství republiky žactva, druhý nejlepší oddíl v poháru Vysočiny pořádá nábor mládeže.
Náboru se mohou zúčastnit žáci základních škol od 2. třídy.
Nábor se koná vždy v úterý od 15,30 hodin v sokolovně TJ Jiskra Humpolec, Tyršovo náměstí 745, Humpolec.
Žádáme případné zájemce o účast na náboru, aby si s sebou vzali obuv na přezutí, případně sportovní oblečení a kdo má vlastní pálku na stolní tenis, aby si ji samozřejmě vzal také s sebou.
Případné dotazy zodpovíme na tel.čísle 606354143 Monika Vlčková.

Soustředění 2018
vloženo 7.9.2018

Letošní soustředění proběhlo od 22.7. do 26.7.2018 tradičně na elektrárně na Sedlici. Přes počáteční obavy je nutno říci, že vše dopadlo na 1*:-))). Letošní ročník jsme měli "naplněný až po okraj".....bylo nás všech dohromady necelých 50. Celých pět dní bylo krásné počasí, které přispělo k pohodovému průběhu. V rámci soustředění jsme věnovali jeden den "oslavám" 100. výročí zložení republiky. Proběhla "retro rozcvička" v rytmu Poupat a pak šipkovaná, kde jsme dětem předvedli jak a s čím si dříve děti hrály, zároveň se procvičily v kvízu o sportovcích a celou trasu provázela jména a podobizny všech prezidentů, které měly v cíli seřadit ve správném pořadí. Všem se to podařilo. Jinak jsme samozřejmě co nejvíce trénovali a "pilovali" techniku a taktiku volejbalu. Byl to užasný týden se super partou lidí. Doufáme, že tato tradice vydrží ještě hooodně dlouho. Tak a teď už hurá do nové sezóny. Držte nám palce.

Bild 1
Hatha jóga v Humpolci
vloženo 3.9.2018

Začínáme 18.9.2018 a následně každé úterý od 18,30 hodin v malé tělocvičně ZŠ Hálkova.
Jste srdečně zváni!

Zde najdete více informace
Zápis do oddílu moderní gymnastiky
vloženo 21.8.2018

V pátek 7.září 2018 od 16.00 hod proběhne v tělocvičně Sokolovny TJ Jiskra Humpolec, z.s. zápis děvčat předškolního věku do přípravky oddílu moderní gymnastiky. Za oddíl MG Iva Hrobská

Turnaj a výstava "Zálesí"
vloženo 9.8.2018

Výstava věnována jubilejnímu 70. ročníku turnaje mužů v národní házené o pohár "Zálesí" - Memoriálu Josefa Kršky, která mapuje i historii české a později národní házené v Humpolci bude otevřena ve výstavním sále Muzea Dr. Aleše Hrdličky na Horním náměstí v Humpolci od 1. do 18. srpna 2018.
Zveme všechny naše příznivce.

Zde najdete více informace
Mezinárodní turnaj ve sportovním zápase Taekwondo WTF
vloženo 4.4.2018

Panter Taekwondo Vás zve na mezinárodní turnaj ve sportovním zápase Taekwondo WTF kategorie 6 -14 let.
Přijďte zafandit taekwondistům s Panterem ve znaku z humpolecké Jiskry.

Zde najdete bližší informace
Úspěch moderních gymnastek
vloženo 20.2.2018

V sobotu 17.2.2018 proběhl v hale TJ Jiskra Humpolec, z.s. 2.závod Jihočeské ligy 2018 v moderní gymnastice.
Blahopřejeme našim gymnastkám k jejich výborným výsledkům.


Bild 1
Skvělý úspěch
vloženo 9.2.2018

Naše reprezentantka v taekwondo Izabela Ranecká, získala 3. místo na mezinárodním Presidents Cupu v německém Sindelfingenu, kde medailové umístění znamená přímou kvalifikaci na mistrovství Evropy Kadetů 2018. Gratulujeme a přejeme úspěšnou přípravu a hodně štěstí v létě na Mistrovství.Pozvánka na moderní gymnastiku
vloženo 5.2.2018

Oddíl moderní gymnastiky TJ Jiskra Humpolec, z.s. Vás srdečně zve na 2. závod 27. ročníku Jihočeské ligy pro rok 2018 ve volných sestavách moderní gymnastiky, který se koná v sobotu 17.02.2018 ve sportovní hale TJ Jiskra Humpolec od 9.30 hod.Neinvestiční dotace MŠMT z Programu VIII.
vloženo 17.1.2018

V roce 2017 byla Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy poskytnuta TJ Jiskra Humpolec neinvestiční dotace z Programu VIII.- podpora a zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže, v částce 654.000,-Kč. Tyto prostředky byly použity dle podmínek použití dotace z 50% na mzdy 26.trenérům mládeže a z 50% a na cestovné, spotřebu sport. materiálu a ostatní jiné služby vykázané jednotlivými oddíly: atletika, volejbal, stolní tenis, šachy, moderní gymnastika, národní házená, lední hokej, aerobik, karate, taekwondo, lukostřelba.Sokoli po 76.letech opět na svém místě.
vloženo 22.9.2017

V pátek 25.srpna 2017 ve 13 hod. bylo na kamenné sokly na fasádě sokolovny TJ Jiskra instalováno po dlouhých 76-ti letech pět soch sokolů. Původní symboly Sokola byly zničeny německými okupanty v roce 1941. Odlitky byly zhotoveny firmou Ateliér GRAVIS, Netolice, panem Josefem Svobodou, který je i umístil na původní místa na fasádě sokolovny. Odlitky byly provedeny dle modelu zhotoveného studentkou Uměleckoprůmyslové školy ve Světlé nad Sázavou, Zuzanou Korabkovou, pod vedením akad.sochařky Sylvie Choisnel.
Díky přispění Města Humpolec částkou 122.000,-Kč z dotace na fasády mohla TJ Jiskra tuto akci zrealizovat.Bild 1
Fotogalerie - umístění sokolů

Fotogalerie - oprava schodů a vstupu do sokolovny

Město Humpolec podporuje sport v naší TJ
vloženo 6.6.2017

V letošním roce 2017 obdržela naše Tělovýchovná jednota Jiskra od Města Humpolec dotaci na činnost oddílů v částce 3.590.000,-Kč. Na činnost trenérů mládeže, kterých je v Jiskře cca 52 , přispělo Město částkou 670.000,-Kč. Městu patří velký dík za tuto podporu, bez které by TJ nebyla schopna zajistit svým čtrnácti oddílům, školám a široké veřejnosti odpovídající podmínky ke sportování.Zastřešení nového sociálního zařízení u haly TJ.
vloženo 13.2.2017

Po rekonstrukci sociálního zařízení u sportovní haly z ulice Libická ( 2015) se objevily velké problémy se zatékáním do rovné střechy. V nově zbudovaném prostoru se začaly objevovat mokré mapy na stropě. Ani okamžitý zásah pokrývače nepomohl. Proto jsme se rozhodli řešit tuto situaci novým zastřešením šikmou střechou s plechovou krytinou. Humpolecká pokrývačská firma Vašíček provedla zastřešení za pět minut dvanáct na konci prosince 2016. Po dokončení střechy, napadl sníh. Tato akce vyšla TJ na 168.008,- Kč. Nový vzhled přístavku nijak nenarušil celkový pohled na objekt.Bild 1
Rekonstrukce osvětlení ve sportovní hale TJ 2016
vloženo 9.2.2017

Ve dnech 21.-25.11.2016 provedla firma ELMA-ELEKTRO s.r.o. Humpolec celkovou rekonstrukci stávajícího, již nevyhovujícího, osvětlení sportovní haly. Staré výbojkové osvětlení s 36 zdroji bylo již řadu let značně poruchové a svítivost nevyhovující. Proto výkonný výbor TJ zvážil instalaci nových LED svítidel HD400CLEDDL s navýšením počtu na 44 ks. Nejenže se zkvalitnilo osvícení sportovní plochy, ale rapidně klesla i spotřeba elektrické energie. Sportující oddíly či školy mohou využívat možnosti nastavení svítivosti na 300,500 a 750 luxů. Mobilně je možno použít i 1.000 luxů / stolní tenis, lukostřelba/. Za dodání a provedení zakázky jednota zaplatila dle nabídky výběrového řízení částku 755.955,-Kč.Bild 1
Zájemci o sport najdou náš klub, kluby najdou nové členy
vloženo 9.2.2017

Projekt vytvořený v součinnosti České unie sportu a Českého olympijského výboru je jedinečná data-báze klubů, s aktivními kontakty, na jejichž aktualizaci se kluby samy podílí nebo mohou podílet. Jeho účelem je nabídnout zájemcům o sportování správný klub co nejblíže jeho bydlišti. Ať již školákovi nebo jeho rodičům. Zájemce si vybere sport, zadá své bydliště a nalezne jasné informace, kam se má vydat. Nyní již je v databázi více než patnáct tisíc sportovních klubů. Seznam je na veřejně přístupné internetové stránce Sport v okolí : http://www.sportvokoli.czPřístřešek na kola
vloženo 19.9.2016

Začátkem roku 2016 byla podána žádost na dotaci z Fondu Kraje Vysočina na lehký kovový přístřešek u vchodu do haly, který měl zastřešit současnou terasu a nově instalované držáky na kola. žádost o dotaci ve výši 103.000,-Kč nebyla poskytnuta. Výkonný výbor proto rozhodl realizovat akci z vlastních prostředků. Stavbu dodala firma STATUS Humpolec za částku 96.000,-Kč.

Fotografie si můžete prohlédnout zde
Nová opěrná zeď
vloženo 19.9.2016

Na atletickém stadionu byla v oblouku směrem k ulici Lnářská postavena u svahu nová opěrná zeď firmou STATUS Humpolec za částku 55.884,-Kč.

Rekonstrukce WC na atletickém hřišti
vloženo 19.9.2016

Koncem roku 2015 obdržela TJ investiční dotaci z MŠMT, o kterou žádala nepřetržitě čtyři roky, na rekonstrukci sociálního zařízení u haly, jež je využívané především sportujícími na atletickém stadionu. Přidělená dotace činila 974.000,-Kč z vlastních zdrojů TJ bylo uhrazena částka 463.586,-Kč a vícepráce s dovybavením prostor činily 305.978,-Kč. Celkem tedy vyšla rekonstrukce sociálního zařízení na 1.759.748,-Kč. Stavební práce provedla firma Humpolecká stavební - práce byly zahájeny 19.10.2015 a kolaudace proběhla 29.12.2015. Nyní slouží sportovcům dvě prostorné šatny se sprchami a WC a dvě samostatné WC pro veřejnost. Vstup je bezbariérový z ulice a je propojen s diváckou galerií v hale .

Fotografie si můžete prohlédnout zde
Revitalizace zeleně na atletickém hřišti
vloženo 19.9.2016

Na atletickém stadionu bylo pokáceno 11 ks listnatých stromů, které spadem lupení způsobovaly nemalé problémy na běžecké dráze. Podmínkou povolení kácení bylo vypracování a následná realizace nové výsadby zeleně, tzv.revitalizace tohoto prostoru. Projekt vypracovala ing. Simona Kosová z Horní Cerekve. Celkové náklady na kompletní revitalizaci vyšly TJ na 400.000,-Kč . Výsadba byla dokončena v roce 2016.

Fotografie si můžete prohlédnout zde
Wifi síť
vloženo 18.9.2016

V roce 2015 byla zprovozněna wifi síť na využití internetu v prostorách haly a sokolovny od firmy Metropolitka Humpolec - provoz a realizace zdarma. Děkujeme.

Projekt financovaný z Evropského sociálního fondu
vloženo .3.2016

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší obci?

Zde najdete bližší informace
Nábor - moderní gymnastika
vloženo 26.8.2017

Vážení rodiče,
oddíl moderní gymnastiky TJ Jiskra Humpolec, z.s., znovu otevírá přípravné oddělení pro děvčata předškolních tříd mateřských škol a prvních ročníků základních škol. Jestliže máte zájem, aby Vaše dcera byla zařazena do přípravného oddělení oddílu moderní gymnastiky, zveme Vás v pátek 15. září 2017 v 16.00 hod do Sokolovny TJ Humpolec, kde proběhne zápis děvčat do tohoto oddílu.
Výbor oddílu moderní gymnastiky
TJ Jiskra Humpolec, z.s.

Pozvánka na hatha jógu
vloženo 26.8.2017

Začínáme 12.9.2017 a následně každé úterý od 18,30 hodin v malé tělocvičně ZŠ Hálková. Jste srdečně zváni!

Pozvánka

Oslava výročí 50 let založení oddílu volejbalu v Humpolci
vloženo 19.5.2017

V sobotu dne 20. května 2017 se koná v prostorách haly a později v hotelu Kotyza oslava výročí 50 let založení oddílu volejbalu v Humpolci. Máme připraven malý oficiální program, jehož součástí bude utkání mužů - exraliga Volejbal Brno verzus I.liga Spartak Velké Meziříčí.Pozvánka

Atletický stadion - hodiny pro veřejnost.
vloženo 23.3.2017

ATLETICKÝ STADION TJ Jiskra Humpolec
OTEVŘEN od 1.4.2017 do 31.10.2017

Bližší informace

Pozvánka na moderní gymnastiku
vloženo 30.1.2017

Oddíl moderní gymnastiky TJ Jiskra Humpolec, z.s. Vás srdečně zve na 1. závod 26. ročníku Jihočeské ligy pro rok 2017 ve volných sestavách moderní gymnastiky, který se koná v sobotu 18.02.2017 ve sportovní hale TJ Jiskra Humpolec od 9.30 hod.


Pozvánka

Míša Kubíková, nominována na Mistrovství světa juniorů v Taekwondu
vloženo 10.10.2016

25. září 2016 byla oddílu taekwonda TJ Jiskra Humpolec sdělena od reprezentace ČR skvělá zpráva. Míša Kubíková je nominována na Mistrovství světa juniorů konaném 16.-20. listopadu 2016 v kanadském Burnaby. Míša si nominaci vysloužila nejen tím, že již dva roky podává výborné výkony v řadách reprezentace České republiky. K nominaci jí dopomohl skvělý výkon na otevřeném Mistrovství Polska (první velký G1 turnaj po letní pauze) konaný 17.-18.9 2016 ve Varšavě. V prvním boji Míša doslova převálcovala polskou závodnici 7:2. Ve druhém pak narazila na reprezentantku Německa a úřadující mistryni Evropy do 21 let Andreapolou, s níž se Míša utkala letošní rok již po čtvrté a v Polsku konečně vítězně. Míša ovládla zápas s konečným skóre 8:4. Cestu do finále jí překazila další polská závodnice a tak Míša obsadila bronzovou příčkou. Dobrým výkonem a hlavně porážkou své úhlavní rivalky a favoritky kategorie juniorky do 49 kg, si Míša vysloužila pochvalu trenérů reprezentace a následně nominaci na Mistrovství světa juniorů.


Panteři v čele s Raneckou útočili v Hradci na zlato
vloženo 10.10.2016

Taekwondisté z humpolecké TJ Jiskra, s panterem ve znaku, se v sobotu 8. října vydali změřit své síly do Hradce Králové na turnaj Olympijských nadějí, který byl zároveň spojen s tradičním Sokol Cupem.


Více informací zde.

Slavnostní akce k 50tému výročí trvání oddílu basketbalu v Humpolci
vloženo 5.10.2016

V sobotu 17.září 2016 se ve sportovním areálu TJ Jiskra Humpolec na Tyršově náměstí uskutečnila slavnostní akce k 50tému výročí trvání oddílu basketbalu v Humpolci.

Ročenka je zde ke shlédnutí.
Pozvánka na jógu
vloženo 2.9.2016

Více informací naleznete zde
Město Humpolec podporuje sport
vloženo 29.4.2016

Velké poděkování patří Městu Humpolec za poskytnutí účelové finanční dotace k úhradě nákladů spojených se sportovní činností oddílů. V letošním roce 2016 v částce 3.600.000,- Kč. Bez této pomoci by TJ Jiskra nebyla schopna zajistit svým čtrnácti oddílům, školám a široké veřejnosti odpovídající podmínky k provozování jejich sportovní činnosti.

Poděkování
vloženo 29.4.2016

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za obětavou práci trenérů stolního tenisu TJ Jiskry Humpolec. Jmenovitě Mgr. Petru Studenovskému a paní Monice Vlčkové. Chtěla bych podtrhnou práci s dětmi, které se na své trenéry mohou vždy obrátit o radu. Děkuji i za zajištění individuálního tréninku pro naši dceru Michaelu Rohovou, která díky trenérům získala nyní druhé místo v krajském přeboru mladších žákyň v Jihlavě. Ocenit musím i všechny práce spojené s pořádáním turnajů a obětavost v zajišťování dopravy svých svěřenců. Nikdo nedokáže docenit jejich účast na turnajích, kde svou radou dokáží své svěřence vybudit k lepším výkonům. A nesmím zapomenou ani právě na ty jejich volné víkendy, které tráví se svými svěřenci, které nikdo nedokáže docenit. Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat a přeji TJ Jikře Humpolec více takových trenérů ve všech oddílech. S pozdravem Jana Rohová

MČR v halové lukostřelbě žactva
vloženo 11.4.2016

V termínu 19.-20.3.2016 se v naší hale konalo MČR v halové lukostřelbě žactva. Závodů se zúčastnilo 96 lukostřelců z 20 oddílů.

Více informací naleznete zde

Rychlý kontakt

TJ Jiskra Humpolec
Tyršovo nám. 745
396 01 Humpolec
Česká republika


e-mail: jiskrahumpolec@email.cz

telefon kancelář: 565 537 213